İçeriğe atla

Bizi takip edin

Mağazadan ücretsiz teslimat!

İstanbul içi siparişleriniz aynı gün teslim edilmektedir

İstanbul içi siparişleriniz aynı gün teslim edilmektedir

Kaşmir Palto Nasıl Temizlenir

Kaşmir Palto Nasıl Temizlenir

Kaşmir Palto Nasıl Temizlenir?

Yumuşak, lüks ve yüksek bakım… Bunlar kaşmir denilince insanların aklına gelen ilk birkaç sıfat.

Bu narin kumaş biraz dikkat gerektirdiğinden kaşmir paltonuzu düzgün bir şekilde temizler, kurutur ve saklarsanız, mükemmel durumda tutabilirsiniz.

Haydi gelin birlikte “Kaşmir palto nasıl temizlenir?” sorusuna yanıt arayalım!

Ne kadar dikkatli olmaya çalışırsanız çalışın, kaşmir paltonuzda küçük bir leke olabilir. İlk dürtünüz paniğe kapılmak olabilir, ancak kullanışlı leke çıkarma tavsiyemizi izleyerek kaşmir paltonuzu koruyabilirsiniz.

Makyaj veya yağ bazlı lekeler: Önce lekeyi silin. Ardından, kaşmiri hafif bir hassas şampuana batırarak ön işlem yapın.

Çikolata: Bir bezi sıvı deterjana batırın ve çok sert ovalamamaya dikkat ederek lekeli bölgeyi hafifçe ovun.

Kırmızı şarap, çay veya kahve: Lekeyi soğuk su ve hassas şampuan karışımına batırılmış bir bezle hafifçe silin. Kırmızı şarap lekelerini çıkarmak için yerine yerleştirebilen sabun veya makine deterjanlarından kaçının. Ardından, giysinizi soğuk suyla durulayın ve bir rafta kurumaya bırakın.

 

Kaşmir paltonuz yeni kadar iyi ve kullanışlı olmalı!

Böylesi küçük ama hayat kurtaran püf noktalarını “Kaşmir palto nasıl temizlenir?” ve “Kaşmir palto nasıl ütülenir?” başlıklı blog yazılarımızı okuyarak tamamlayabilir, kaşmir paltonuzun ömrünü uzatabilirsiniz!

 

 Kaşmir palto ütülenir mi?

Yumuşak, esnek ve benzersiz kaşmir kırışmaz bir üne sahiptir, ancak bu klasik kumaş bile aşırılıklara dayanamaz ve karıştığı anlar olabilir. Yaygın yanlış inanışlara rağmen, dış giyimde konforlu bir şıklık sunan kaşmir paltonuzu ütüleyebilirsiniz, ancak önce birkaç özel noktayı hesaba katmanız gerekir.

Siz de “Kaşmir palto nasıl ütülenir?” diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz!

Gerekirse ütünüzü iyice temizleyin; narin kaşmir ütüyle lekelenmeye karşı hassastır. Soğuk ütünün yüzünü yarısı su ve yarısı beyaz sirkeden oluşan bir solüsyonla ovun. Daha inatçı kirler için kabartma tozu ve sudan oluşan bir macun kullanın. Kalıntıları nemli bir bezle silin ve kullanmadan önce ütüyü tamamen kurulayın.

Ütünüzü "düşük" veya "yünlü" ayarına getirin. Kaşmir giysinizi ters çevirin ve mümkün olduğunca kırışıksız olacak şekilde ön tarafı aşağı gelecek şekilde ütü masanızın üzerine eşit şekilde yayın. Giysinizin düğmeleri varsa, kumaşı yayabilmek için düğmelerini açın.

Kaşmir giysi ile ısıtılmış ütünüzün arasına bir pres bezi yerleştirin. Düzgün, yukarı ve aşağı hareketlerle ütüyü kumaşa hafifçe bastırın. Ütüyü her seferinde sadece birkaç saniye kumaşa bastırın. Ütü bezini giysinin yukarısına doğru hareket ettirin ve bölümler halinde ütülemeye devam edin. Giysiyi ön tarafına çevirin ve işlemi tekrarlayın.

Siz de çeşitli nedenlerden kaynaklı meydana gelen kırışıklıklar yüzünden endişelenmeyin. Yukarıdaki yöntemlerle sıcacık bir kış sunan kaşmir paltonuzu ütüleyebilir ve kullanabilirsiniz.