Kaşmir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1-Kaşmir nasıl yıkanmalıdır?

30°C derece ılık suda köpürtülen Kaşmir şampuanı ile yumuşak hareketlerle ve suda uzun süre bekletilmeden yıkanmalıdır. Yıkamadan önce ürününüzün tersini çevirmeyi unutmayın. Durulama aşamasında yine ılık suda durulama yapılmalı; ürünü burkmadan çok sıkmadan, nazik hareketlerle suyu alınmalıdır.

2-Kaşmir tüyleri nasıl temizlenir?

Tüylenme, kısa kaşmir liflerinin birbiri etrafında bükülerek küçük kabarıklıklar oluşturmasıdır. İlk kullanımlarda, özellikle sürtünmenin yoğun olduğu bölgelerde tüylenme oluşabilmektedir. Tamamen doğal yapısının bir reaksiyonudur.

Giysilerinizin/aksesuarlarınızın tüylenme ve zarar görmesine neden olabilecek mücevher, çanta veya diğer pürüzlü dokular kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir.

Ürünlerinizde oluşan tüylenmeyi, Silk and Cashmere tüy temizleme makinelerimizle kolayca temizleyebilirsiniz. Temizleme sırasında ürünü düz bir yüzeye yaymanızı ve makine ya da kaşmir tarağını bastırmadan, nazik hareketlerle ürünün üzerinde gezdirmenizi tavsiye ederiz.

3-Kaşmir nasıl kurutulmalıdır?

Düz bir zeminde güneş ışığından uzakta, havlu üzerine yayarak kurutulur. Yapay ısıtıcı kullanarak, kurutma makinasında veya asarak kurutulmamalıdır.

4-Kaşmir nasıl saklanır?

Giysilerinizi güvelere karşı korumak için S&C sedir ağacı kesesi kullanılmalıdır. Her bir kaşmir ürün temiz bir şekilde, mümkünse tekli ya da ikili üçlü paketlenerek saklanmalıdır. Kaşmir ürünlerde vakumla saklama tercih edilmemelidir. Ürününüzü ezerek zarar verebilir.

5-Kaşmir çamaşır makinesinde yıkanır mı?

Kaşmir gibi kıymetli bir malzeme için makinede yıkama tercih edilmemelidir. Her ne kadar hassas program olsa da uzun süre suda kalmak kaşmir için tercih edilen bir yöntem değildir. Elde yıkama ya da kuru temizleme yöntemleri ile ürününüz yıllarca ilk günkü formunu koruyacaktır.

6-Kaşmir kurutma makinesine atılır mı?

Kaşmir asla kurutma makinasına atılmamalıdır. En hassas program dahi olsa ürünü belli bir ısıya ve dönme etkisine maruz bırakacağı için üründe ölçü değişikliklerine sebep olabilir.

7-Kaşmir kuru temizleme yapılır mı?

Kaşmir güvenle kuru temizleme yapılabilir. Hatta ürününüzün ilk günkü formunu koruması ve uzun yıllar keyifle giyilmesi için ilk tercih edilen yöntem olmalıdır.

8-Kaşmir nasıl ütülenir?

Kaşmir ılık ütü ile tersten ütülenmelidir. Ürünün yüzeyinde parlama riskini azaltmak için her zaman tersi tercih edilmelidir.

9- Kaşmir yıkanınca çeker mi?

Hayır. Kaşmir ürünlerinizi 30°C suda talimatlara uygun şekilde yıkarsanız çekmez.

10- Kaşmir ürünlerde ağartıcı kullanılır mı?

Hayır. Kaşmir ürünlerinizde ağartıcı kullanmamalısınız. Bu hem ürününüzün rengine hem de kaşmir iplerine zarar verecektir.

11- Kaşmir yıkadıktan sonra nasıl sıkılır?

Kaşmir ürünlerinizi burkmadan nazik hareketlerle suyunu alıp, uygun boyutta bir havlu içinde sararak fazla suyundan arındırabilirsiniz.

12- Kaşmir kazaklarımı güvelerden nasıl korurum?

Güveler maalesef kaşmire bayılır. Dolap ve evlerin karanlıkta kalan kısmen tozlu ve hafif nemli kısımlarında gizlenen güveler,
Sedir Ağacı kokusundan nefret eder. Silk and Cashmere Sedir Ağacı keselerimizi çekmecelere koyabilir, askılara asabilirsiniz. Ayrıca marketlerde satılan güve kovucu kimyasal yöntemler de tercih edebilirsiniz. Ancak kendi sağlığınız için doğal yöntemleri tercih etmenizi öneririz.

How is the cashmere washed?
Play

Kaşmir Nasıl Yıkanır?

Cashmere and silk can be used with pleasures for many years if it is recommended as recommended. Dry Cleaning Apart from recommended, our products have to be washed with Silk and Cashmere shampoo. You can wash your clothing with 30 ° C. With the S & C shampoo (1 cover. Dry the sunshine away on a flat ground by spreading it on towel. Do not dry by using artificial heater or hanging. S & C cedar tree sac should be used to protect your clothing against moths. Detailed maintenance instructions can watch our videos from the following videos.

How the cashmere feathers are cleaned?
Play

How the cashmere feathers are cleaned?

Hairy is that the short cashmere fibers are bent around each other. In first use, pubescence can occur in areas where friction is intense.

is only a reaction of its distinctive natural structure. You need to be careful when using gems, bags or other rough tissues that may cause your clothing / accessories to be pubescent and damaged. You can easily clean the hairs in your products, silk and cashmere feather cleaning machines, or you can easily clean our stores in our stores within 1 year with purchase date.