Black Friday – Silk and Cashmere

11.00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.

Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır

Bu koleksiyonlara göz atın.

Yeni Sezon ürünlerinde %20’ye varan indirim

İlk olarak Amerika’da kutlanan, daha sonra ise İngiltere ve Kanada’da da düzenlenen Black Friday, en popüler alışveriş festivalleri arasında yer alıyor. Global çapta oldukça yoğun ilgi gören festival, boyunca pek çok marka, cazip fırsatlar ve büyük oranlarda uygulanan indirimlerle alışveriş meraklılarını memnun ediyor. Birçok kişi, yılın bu dönemini bekleyerek ihtiyacı olan ürünleri bütçe dostu fiyatlarla satın alabiliyor. Silk and Cashmere tarafından hayata geçirilen Black Friday indirim döneminde zamansız ürünleri uygun fiyatlarla satın alarak gardırobunuzu güncelleyebilirsiniz.

Black Friday Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günü’nden sonraki ilk cuma günü Black Friday olarak adlandırılıyor. Markaların farklı isimlerle adlandırdığı bu etkinlikte, dünya çapında pek çok marka önemli oranlarda indirimler yaparak kullanıcılara avantaj sağlıyor.

Black Friday Neden Yapılır?

Black Friday etkinlikleri, mağazaların müşterilerine avantajlar sunmak için alışveriş festivallerinden biridir. Bu dönemde mağazalar oldukça büyük indirim oranlarıyla maliyetine fırsatlar sunuyor ve müşterilerine ilgi çekici imkanlar sağlıyor.

Black Friday İndirimleri Ne Zaman?

Black Friday indirimleri kasım ayının son cuma gününe denk gelen günde gerçekleştiriliyor. Bu günün tarihi her takvim yılında değişiklik gösteriyor.

Black Friday Nasıl Ortaya Çıktı?

Şükran Günü’nden sonraki ilk cuma gününe denk gelen Black Friday’de, 1952 yılından beri mağazalar kepenklerini erken saatte açarak geç saatte kapatıyor. Noel alışverişi yapan müşterilere bu dönemlerde çeşitli indirim kampanyaları uygulanıyor. İlerleyen yıllarda ise bu kampanyalar daha büyük fırsatlara dönüşüyor ve alışverişe olan talep de artıyor. 1961 yılında Philadelphia'da insanlar, Black Friday döneminde mağazalarda adım atamayacak duruma geliyor ve yoğunluk izdihama neden oluyor. İşte, o günden beri her kasım ayının son cuma günü Black Friday olarak anılıyor.

Black Friday İsmi Nereden Geldi?

1961 yılında yaşanan ve gazete manşetlerine dek taşınan cuma günü sonrası ABD’de söz konusu gün, Black Friday olarak adlandırılıyor. Daha sonra ise bu isim tüm dünyaya yayılıyor ve bu şekilde kullanılmaya başlanıyor.

Black Friday İndirimlerinin Oranları Ne Kadar Oluyor?

Kaşmir ve ipek sevdalılarının vazgeçilmezi olan Silk and Cashmere, 2012 yılından beri düzenlediği Black Friday kampanyası kapsamında tüm ürünlerinde  cazip indirimler uyguluyor. Kampanya kapsamı ve indirim içerikleri her yıl güncellenerek değişiklik gösterebiliyor.

Black Friday Ne Zaman Bitecek?

Black Friday indirimleri genellikle bir tam gün boyunca devam ediyor. Bazen bu durum 2 güne kadar uzayabiliyor.

Black Friday Günü Stoklar Hızlı Tükenir mi?

Senenin en cazip alışveriş festivali olan Black Friday boyunca stoklar oldukça hızlı bir şekilde tükeniyor. Bu nedenle kullanıcıların, kampanya dönemi öncesinde ihtiyaçlarını belirlemeleri önem taşıyor. 

Black Friday Hangi Mağazalar için Geçerli, Online'da Olacak mı?

Black Friday indirimleri Silk and Cashmere bünyesindeki tüm mağazalar, online satış sitesi ve mobil uygulamada geçerli oluyor. Bu durum her yıl kampanya içeriğine göre değişiklik gösterebiliyor.

Black Friday’de İndirime Giren Ürünler Nelerdir?

Black Friday’de tüm ürünler indirime giriyor. Bu durum bazı ürünlerde değişik indirim oranları şeklinde olabiliyor.

Black Friday için Dikkat Edilecek Noktalar ve Öneriler

Black Friday, yılın en önemli alışveriş etkinliği olduğu için stoklar hızla tükeniyor. Alışveriş tutkunlarının bu özel günde önceden ihtiyaç listelerini oluşturmaları gerekiyor. Ayrıca indirim dönemi öncesi almak istediğiniz ürünü deneyerek bedeninizi belirleyebilir ve o gün içiniz rahat bir şekilde alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.


Siz de Silk and Cashmere tarafından her yıl düzenlenen Black Friday etkinliği kapsamında cazip fırsatlardan hemen yararlanabilir ve gardırobunuzu yenileyebilirsiniz.