Kaşmir Bakımı – Silk and Cashmere

11.00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir

Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır

Bu koleksiyonlara göz atın.

Tüm indirimli ürünlerde 2 ve üzeri ürüne ek %10 indirim

KAŞMİR BAKIMI

KAŞMİR NASIL YIKANIR?

"Sadece Kuru Temizleme" talimatı olmayan Silk and Cashmere ürünlerinizi elde yıkamanızı tavsiye ederiz. Kaşmir kazaklarınızın uzun ömürlü olması için sezonda en fazla iki kez yıkamanızı öneriyoruz. Her kullanımdan sonra kazakları yıkamak veya kuru temizlemeye vermek, değerli elyafların zarar görmesine neden olabilir. Kaşmir ürünlerinizi yıkarken Silk and Cashmere Şampuanı tercih ediniz; SC Shampoo özel olarak kaşmir, ipek ve diğer hassas ürünlerin renklerini ve yumuşaklığını uzun süre korumak için formüle edilmiştir.

Yıkamadan önce tüylenme ve genel aşınmayı önlemek için giysinizi ters çevirin.

Yıkama Talimatları:

  • Giysilerinizi ters çevirin ve farklı renkleri bir arada yıkamaktan kaçının.
  • 2 kg çamaşır için (yaklaşık 6-7 kazak), 10 litre ılık suya (maksimum 30°C) 1 kapak şampuan ekleyin.
  • Giysilerinizi suyun içinde nazikçe ovarak yıkayın, çitilemeyin veya bükmeyin.
  • Duruladıktan sonra suyu hafifçe sıkarak çıkarın. Ardından, havluya sarıp fazla suyunu alın ve düz bir zemin üzerine yayarak kurutun.
  • Kurutma işlemi sırasında, ısıtıcı ve doğrudan güneş ışığından uzak tutun. Deformasyonu önlemek için asmayın ve kurutma makinesinde kurutmaktan kaçının.

Makinede yıkama yöntemi

Kaşmir ürünlerinizi makinede yıkamayı önermiyoruz. Hassas programlar bile, makinenin metal iç yüzeyi ve uzun süreli su teması nedeniyle ürününüzün zarar görmesine neden olabilir. Elde yıkama veya kuru temizleme yöntemleriyle ürününüzü uzun yıllar koruyabilirsiniz.

Kuru temizleme yöntemi

İpek ve kaşmir ürünlerinize kuru temizleme yaptırabilirsiniz; "Sadece Kuru Temizleme" önerdiğimiz ürünler iç etiketinde belirtilmiştir. Kaliteli bir kuru temizleme ürünlerinizin ilk günkü formunu koruması ve uzun süre dayanıklılığını sürdürmesi için en iyi seçenektir.

KAŞMİR NASIL KURULANIR?

Kaşmir ürünlerinizi düz bir zeminde, doğrudan güneş ışığından uzakta, havlu üzerine sererek kurutun. Isıtıcılarda veya kurutma makinasında kurutmaktan kesinlikle kaçının.

KAŞMİR NASIL ÜTÜLENİR?

İpek ve kaşmir ürünleri çok dikkatli bir şekilde düşük ısıyla ters yüz edilerek ütülenebilir. İpek ürünlerimizde buhar makinesi kullanarak ürüne zarar verme riskini azaltabilirsiniz. Buhar, ürüne zarar verme riskini azaltarak, görünür tüm kırışıklıkları nazikçe giderecek ve kumaşa parlaklık katacaktır.

KAŞMİR NASIL SAKLANIR?

Kaşmir ürünlerinizi askıya asmak yerine katlayarak saklayın. Giyilmeyen dönemlerde, her bir ürünü temiz bir şekilde muhafaza etmek için tekli veya ikili üçlü paketlerde saklayın. Güveler kaşmiri çok sever; kaşmir ürünlerinizi güvelerden korumak için Silk and Cashmere Sedir Ağacı Keselerimizi kesinlikle öneriyoruz. Vakumlu saklama yöntemlerinden kaçının, ürününüzü ezerek zarar verebilir.

KAŞMİRİN TÜYLENMESİ NASIL ÖNLENİR?

Tüylenme narin kaşmir liflerinin birbirine bükülmesiyle oluşan küçük kabarıklıklardır. Kaşmir, yaşayan doğal bir elyaf olduğundan kaliteli kaşmir ürünlerde tüylenme normaldir. İlk kullanımlarda özellikle sürtünmenin yoğun olduğu bölgelerde tüylenme oluşabilir. Tüylenmeyi temizlemek için Silk and Cashmere tüy temizleme taraklarını kullanabilirsiniz. Ürünü düz bir yüzeye yayarak nazik hareketlerle temizleyin. 

Ayrıca mağazalarımızda Silk and Cashmere ürünleriniz için tüy temizleme hizmetini memnuniyetle sunmaktayız.