Sürdürülebilir Moda – Silk and Cashmere

Saat 11.00’e kadar verilen siparişlerde aynı gün kargo

Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır

Bu koleksiyonlara göz atın.

%30'a Varan Sezon Sonu İndirimi

Gezegen için daha iyi ürünlere odaklanan bir hareket olan sürdürülebilir moda, zaman ve kalite odaklı bir trend.

Silk and Cashmere, koleksiyonlarında ipek, yün ve kaşmir gibi atılan giysilerden geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılır.

Silk and Cashmere, doğal malzemelerin DNA'sında var olan kullanım güdüsüne sahip ve tam 30 yıldır insan ve doğaya dost koleksiyonlar sunmaktan gurur duyuyor.

Sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk ve uzun ömürlülük, dokularımızdan iş uygulamalarımıza kadar her alanda izlediğimiz yolculuğumuzun vazgeçilmez bir parçasıdır.

Silk and Cashmere olarak dijital büyümeye odaklanıyor ve uzaktan çalışmayı destekliyoruz. Kağıt ve plastik kullanımını azaltarak sürdürülebilirlik çalışmalarına öncelik veriyoruz. Merkez ofisimiz, sürdürülebilirlik hedeflerine uygun olarak tasarlanmış ve az su ve enerji tüketen ekipmanlar kullanıyor. İnşaat sırasında da geri dönüşüme gönderilebilen atıkların miktarını azaltıyoruz.

Silk and Cashmere, operasyonel yapısında karbon ayak izini minimuma indirme politikası ile çalışıyor. E-ticaret depomuz şehir merkezinde, toplu taşıma araçlarının duraklarına yakın bir yerde ve kargo merkezlerine de yakın bir konumda bulunuyor.

Yakıt tüketimini azaltmak için elektrik enerjisi ile ısınma sağlıyor ve sürdürülebilir bileşenlerden ve yerli tedarikçilerden temin edilen malzemeler kullanıyoruz.

Çevreye duyarlılığımız gereği, mağazalarımızın yer aldığı alışveriş merkezlerinin sürdürülebilirlik politikalarını önemsiyor ve takip ediyoruz. Alışveriş merkezlerimiz, çevre bilincini destekleyen uygulamalar yaparak ısıtma, soğutma, elektrik-su tüketimi, atık yönetimi ve kağıt tüketimi gibi alanlarda WWF Türkiye'nin önerdiği çevre standartlarına uyuyor. Akıllı aydınlatma sistemleri ve fotoselli musluklar kullanarak gereksiz kullanımları önlemeye özen gösteriyoruz. Personellerimize çevre bilinci eğitimleri veriyoruz. Operasyonlarımız ulusal ve uluslararası kalite sistemlerine uygun olarak gerçekleştirilirken, çevre dostu teknolojilere yatırım yaparak çevresel performansımızı takip ediyor ve sürekli daha iyi bir performans hedefliyoruz.

Geri dönüştürülebilir ambalajlar seçerek ürünlerimizi gönderiyor ve doğada çözünebilir malzemeler ile paketliyoruz.

Biz, daha sağlıklı ve yeşil bir gelecek için tasarım, üretim ve dağıtım süreçlerimizi sürekli geliştirerek, kalitemizi ve giysilerimizin verdiği keyfi koruyoruz. Ürünlerimizi sizlere sunarken sürdürülebilirlik çabalarımızın kapsamlı olmasını sağlayan geri dönüştürülebilir paketler kullanıyoruz. Müşterilerimize daha iyi bir seçenek sunmak için çevre üzerindeki etkimizi azaltmaya çalışıyoruz.

Biz, kuruluşumuzdan bugüne kadar sorumlu uygulamalara sahip, sağlık ve güvenlik sertifikalı tesislerle çalışıyoruz ve sertifikalı ürünler üretiyoruz. Ayrıca, koleksiyonumuzda geri dönüştürülmüş kaşmir gibi yenilikçi ve sürdürülebilir alternatiflere yer veriyoruz.

Tüm tedarikçilerimizin sürdürülebilirlik çalışmalarını yakından takip ediyoruz ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak çalışıyoruz. Ürünlerimiz çeşitli sertifikalara sahip ve atık malzemeleri geri dönüştürerek çevreye zarar vermemeye özen gösteriyoruz. Dijital simülasyon ve risk analizleri gibi gelişmiş tekniklerle süreçlerimizi kısaltarak çevre dostu üretim yapıyoruz. Ofis ihtiyaçlarımızı seçerken de çevreye zarar vermeyen markaları tercih ediyoruz ve ürettiğimiz kalemlerle de ödüllere layık görülüyoruz. Kuruluşumuz sorumlu uygulamalara sahip, sağlık ve güvenlik sertifikalı tesislerle çalışıyor ve sertifikalı ürünler üretiyor. Koleksiyonumuza geri dönüştürülmüş kaşmir gibi sürdürülebilir alternatifler ekleyerek israfın ve fazla tüketimin önüne geçiyoruz.

Diyarbakır Şalları projemizde, Diyarbakırlı kadınlarla iş birliği yaparak %100 yerli Diyarbakır ipeği dokuyoruz. Bu projede kazancımız tamamen kadın emekçilere aktarılıyor.

Sürdürülebilir Kaşmir Ticaretine Yatırım Projemizde ise, Kaşmir hammaddesini İç Moğolistan'dan tedarik ediyoruz. Kaşmir Keçilerinin yaşam koşullarının doğalarına uygun olması ve çiftçilerin adil bir ticaret ağına dahil olması için çalışıyoruz. GCS Sertifikalı Kaşmir kullanarak adil ve sürdürülebilir ticarete destek veriyoruz.

Sürdürülebilir moda anlayışıyla geleceğimizi tasarlıyoruz. Kaliteli, zamansız ve yıllara meydan okuyan ürünlerimizle, eşsiz hissi paylaşmaya tutkuyla bağlıyız. Amacımız, kaliteli ürünlerimizi herkesin erişebileceği şekilde sunmaktır. Her Silk and Cashmere ürünü, kalite ve mükemmellikle tasarlanmıştır.

Yeni teknolojilerle sürekli olarak inovasyon sağlamak. Moğol çoban topluluklarına yapılan yatırımı kaliteli ve sayısal olarak geliştirmek. Sürdürülebilirlik fikrini hayatımızın her alanında benimsemek ve gelecek nesillere aktarmak. Çevre kirliliği ve sağlık açısından duyarlı projelerde daha fazla yer almak.

Ürünlerimizi doğal ve sürdürülebilir moda anlayışıyla tasarlıyoruz. Kaliteli kaşmir ve saf ipekten güç alarak yıllarca kullanabileceğiniz tasarımlar sunuyoruz, tüketim çılgınlığına meydan okuyoruz.

Efsaneye göre, Çin uygarlığındaki Sarı İmparator döneminde İmparatoriçe Leizu, bir dut ağacının altında çay içerken, çayına bir şey düştü ve çekiştirirken bir ip uzadığını fark etti. Ağaçlardan sarkan ipekböceği kozalarını görünce, ipleri toplayarak ne kadar faydalı olduğunu anladı ve daha fazla ipek böceği üretmek için bahçelerde dut ağacı dikti. Bu, dünyanın tanıştığı ipek üretimi için önemli bir dönüm noktası oldu. Kaşmir, Capra Hircus keçilerinden elde edilen yumuşak bir malzemedir. Silk and Cashmere olarak, bir kazak için yaklaşık 5-6 yıllık kaşmir üretimini kullanıyoruz ve keçiye zarar vermeden tarama yöntemiyle kaşmir elde ediyoruz. Doğada çözünebilir ve yenilenebilir olan kaşmir, kullanıcılara rahat bir his sağlar ve ürünlerimizin şıklığını arttırır. Ayrıca, kaşmir vücut ısısını dengeler ve ipeksi bir his yaratır.