Sosyal Sorumluluk – Silk and Cashmere

8-13 Haziran tarihlerinde ₺2000 ve üzeri siparişlerde kargo bedava

Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır

Bu koleksiyonlara göz atın.

Yeni Sezon ve Babalar Günü'ne Özel %20'ye Varan İndirim

Sosyal Sorumluluk

Silk and Cashmere olarak, kurulduğumuz ilk günden beri sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyor ve bu konuda mümkün olduğunca daha fazla projeye dahil olmaya çalışıyoruz.

Tam 30 yıldır var olan sürdürülebilir, tutkulu, azimli ve hedefleri olan köklü bir marka olarak, hayatın renklerinden ve doğanın dokularından ilham alıyoruz!

Eşsiz ilhamımızı, sosyal ve çevresel sorunların farkındalığına dönüştürürken; yenilikçi, cesur, yaratıcı ve sorumlu uygulamalarla proaktif olmaya özen gösteriyoruz!

Çevre Kirliliğine ve Sağlığa Duyarlılık

Silk and Cashmere olarak en değer verdiğimiz misyonların başında doğallık ve sürdürülebilirlik geliyor.

Kaşmir, ipek, yün gibi dünyanın en değerli doğal / sağlıklı dokularını ve pamuk, bambu, viscose, keten gibi bitkisel lifleri kullanarak teninize en iyi gelen parçaları üretmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken kimyasal bileşenlerden mümkün olan derecede uzak duruyoruz.

Bu hammaddelerin kısmen ya da tamamen yenilenebilir olmaları, üretimlerinde kimyasal katkı maddelerinin azami şekilde kullanılmaması/hiç kullanılmaması ile; ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlarken, sizlerin sağlığını korumayı hedefliyoruz!

Diyarbakır İpek El Dokumaları Projesi

Kadın kuruculu ve kadın çoğunluklu bir marka olarak, özellikle kadına ve kadın girişimcilere destek vermek markamızın kuruluş değerleri arasında başı çekiyor.

Bu bağlamda; göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen sosyal destek programı SODES'e projemizle dahil olduk.

Proje kapsamında Diyarbakırlı kadınlarla iş birliği yaptık.

Ayrıca, ilgili eğitimi gören kadın iş birlikçilerimizle harekete geçtik ve el tezgâhlarında özel olarak %100 yerli Diyarbakır ipeğinin dokunmasını sağlayan projemizi hayata geçirdik.

Diyarbakır ipek yetiştiriciliği ve ipek el dokuma sanatının sürdürülebilirliğini desteklemek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu projemizde, kazancımızın tamamı şalları üreten kadın emekçilerimize aktardık.

Doğal Afet Mağduru Vatandaşlarımıza Destek Projesi

Silk and Cashmere olarak ilk günden beri sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmeye hep özen gösterdik.

2020 yılında meydana gelen deprem, 2021 yazında gerçekleşen sel ve yangın afetleri ülke olarak hepimizi derinden üzdü.

Bu bağlamda süreç boyunca, müşterilerimizin mağazalarımızdan satın aldığı her ürünün belli bir kısmını, hepimiz adına güvendiğimiz yardım kuruluşlarına bağışladık. Çünkü biz, zor günleri birlikte atlatabileceğimize gönülden inandık ve inanıyoruz!

Bu kararımıza destek olduğunuz için teşekkürler! #BirlikteÇokDahaGüçlüyüz