kadın-haklari – Silk and Cashmere

Saat 11.00’e kadar verilen siparişlerde aynı gün kargo

Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır

Bu koleksiyonlara göz atın.

Sezon İndirimine Ek 3400₺'ye Varan İndirim!

Silk and Cashmere & Kadın Dayanışması

Kadın kurucusu olan ve kadın ağırlıklı bir marka olarak özellikle kadına ve kadın girişimcilere destek vermek markamızın kuruluş değerleri arasındadır.

Diyarbakır Şalları Projemiz

Göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen sosyal destek programı SODES'e projemizle dahil olduk ve Diyarbakırlı kadınlarla iş birliği yaptık. Eğitimini tamamlayan kadın işbirlikçilerimizle harekete geçerek el tezgâhlarında özel olarak %100 yerli Diyarbakır ipeği dokunmasını sağlayan projemizi gerçekleştirdik. Diyarbakır ipek yetiştiriciliği ve ipek el dokuma sanatının sürdürülebilirliğini desteklemek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu projemizde, kazancımızın tamamı şalları üreten kadın emekçilerimize aktarılmaktadır.

Animal Babes By Eda Zamanpur

Sanatçı Eda Zamanpur’un kadını kutlayan ve destekleyen Türkiye’nin ilk bireysel NFT sergisi Animal Babes’e destek vermekten dolayı gururluyuz! 50 eşsiz eserden oluşan sergiden elde edilecek gelirin bir kısmı TEV Üstün Başarı Sanat Bursu kapsamında kız öğrencilerimizin eğitimine aktarılacaktır. NFT eserleri satın alan kişilere karakterlerin üzerindebulunduğu eşarp ve şapkalar hediye edilecektir.

İstanbul Sözleşmesinden Vazgeçmiyoruz!

Kadınların gücünün farklında olup her zaman ve koşulda desteklemeye devam edeceğiz. Kadın haklarında koruyuculuğunu emsal kabul ettiğimiz İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz!