Garanti, Teslimat, İade Prosedürü – Silk and Cashmere

11.00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir

Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır

Bu koleksiyonlara göz atın.

Tüm indirimli ürünlerde 2 ve üzeri ürüne ek %10 indirim

Gönderi Süresi

11.00’e kadar verilen siparişler mücbir sebepler dışında aynı gün, 11.00’den sonraki siparişler ertesi gün kargoya verilir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo firması tarafından SMS ile Kargo Takip Numarası sistemde kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilir. Kargo Ürünü üç gün içerisinde şubeden teslim almanız gerekir. Üç gün içerisinde ürünü kargo şubesinden teslim almadığınız takdirde paketinizin tarafımıza iadesi gerçekleşir.

Teslim Alma

Paketinizi teslim aldığınızda kargoda zarar görme ihtimaline karşın teslimat esnasında kargo yetkilisinin bilgisi dahilinde kontrol etmeniz gerekir. Ürününüzün kargoda zarar gördüğü bir durum var ise kargo yetkilisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz ve paketi tarafınıza teslim eden kargo yetkilisine iade etmeniz gerekir.

Teslimat Süresi

-MNG Kargo

11.00’e kadar verdiğiniz siparişleriniz (mücbir sebepler dışında) aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Bu noktada tarafınıza SMS gönderilecektir ve bulunduğunuz bölgeye göre 1-3 gün içerisinde siparişiniz size ulaştırılacaktır.

 -Banabikurye 

16.00’ya kadar verdiğiniz siparişleriniz (mücbir sebepler dışında) aynı gün size ulaştırılmaktadır. Bulunduğunuz bölgeye göre ürünleriniz akşam 20:00’ye kadar size teslim edilecektir. Saat 16.00 sonrası aynı gün teslimat ihtiyaçlarınız için 0 850 360 09 90’den Müşteri Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

-Bolt Kargo

14.00'e kadar verdiğiniz siparişleriniz, sipariş tarihinin ertesi iş günü size ulaşacaktır. Teslimattan önce kurye tarafından bilgilendirme sağlanacaktır.

Ürün değişimi yapabilir miyim?

Online satış kanallarından alınan ürünlerin değişimi sadece online kanallardan yapılabilir. Ürün değişim süresi 14 iş günüdür, değişim yapılabilmesi için ürün etiketinin üründe bulunması, ürünün yıkanmamış ve satışına engel herhangi bir hasar almamış olması gerekmektedir. Değişim için ürün depomuza ulaştığında kalite kontrol ekibimiz tarafından ürün incelenir, değişime engel bir kusur bulunmadığı takdirde değişim talebiniz onaylanır. Not: Renk değişimlerinde aynı ürünün farklı renklerinde fiyat farklılıkları olabilir, bu durumda fiyat farkı tahsil edilecektir/hesabınıza hediye puan olarak tanımlanacaktır.

Siparişimi iptal edebilir miyim?

Online satış kanallarından alınan ürünlerin iptal/iadesi sadece online kanallardan yapılabilir. Siparişinizi iptal ettiğiniz takdirde ücretinizi silkandcashmere.com hesabınıza puan olarakveya bankanızın iade koşulları çerçevesinde alışveriş yaptığınız kartınıza iade edilir.

İade gönderimi ücretsiz midir?

MNG Kargo aracılığı ile iade adresimize göndereceğiniz tüm iadelerin gönderimi ücretsizdir. MNG kargo iade kodunu müşteri hizmetleri temsilcimizden alabilirsiniz. Diğer kargolar ile gönderilen iadelerin gönderim ücretleri silkandcashmere.com tarafından karşılanamamaktadır. 

Mağazada online siparişimin iadesini yapabilir miyim?

Tüm online siparişleriniz depomuzda hazırlanıp yine depomuzdan tarafınıza gönderilmektedir. Bu nedenle iade talep ettiğiniz ürünler yeniden depomuza ulaştığında iade işleminiz gerçekleşmektedir. Tüm bu prosedür çerçevesinde mağazalarımızda online siparişlerinizin iadesi gerçekleştirilmemektedir.

İnternetten alınan ürünün iadesini nasıl gerçekleştiririm?

Bunu sizin için elimizden geldiğince kolaylaştırdık. İadeler için sadece dört şart vardır:

1) Ürünün kullanılmamış, etiketi çıkarılmamış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması gereklidir.
2) İade süreniz ürün teslim tarihi itibariyle 14 iş günüdür.
3) Sadece aşağıdaki adresimize iade kabul etmekteyiz, bu adres dışında adreslere/mağazalara gönderilen ürünler kabul edilmemektedir.

Alıcı Adı: Fabeks Dış. Tic. A.Ş.

Adres: Merkez Mah. Dumlupınar Cad. No:4 Kağıthane / İstanbul

Anlaşmalı Kargo Şirketi: MNG

Anlaşma Kodu: 197364340

Siparişiniz ile gönderilen iade formunun tamamını doldurduktan sonra MNG Kargo aracılığı ile aşağıdaki iade adresimize ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğu onaylandıktan sonra toplam tutar silkandcashmere.com hesabınıza zaman limiti olmayan bir hediye kuponu olarak tanımlanır. İade tutarını para iadesi olarak tercih ederseniz e-mail / WhatsApp ile bize talebinizi ilettikten sonra silkandcashmere.com hediye kuponunuzun iptali gerçekleştirilir ve sonrasında bankanızın iade koşulları çerçevesinde alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza iade edilir.

Mağazadan satın aldığım ürünleri iade edebilir miyim?

Mağazalarımızdan satın alınan ürünlerde üç durumda iade işlemi yapılabilmektedir:

1) Ön sipariş ile satın alınan ürünlerin tedarik sürecinin 14 günü aşmış olması,

2) Tüketicinin talebi üzerine başka bir mağazadan transfer edilen ürünlerde tedarik sürecinin (aynı gün teslimatta aynı gün, kargo ile gönderimlerde 3 iş günü) aşılmış olması,

3) Sipariş etmiş olduğunuz ürün mağazaya ulaştığında üründe üretim veya tasarım kaynaklı bir kusur tespit edilmiş olması.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında 6502 sayılı yasa ve yürürlükteki mevzuat uyarınca tüketicinin mağazalardan görerek satın aldığı ürünlerden beklenen niteliklerin tamamına haiz (ayıpsız) ürünlerde ve kullanım hatası sonucu oluşan hasar, zarar, ayıplara haiz ürünlerde para iadesi yapılmamaktadır. Mağazadan alınan ürünler sadece mağazalara iade edilebilir.

Ürün iadesini gerçekleştirmek için gerekli şartlar nelerdir?

Tüm bu durumlarda iade yapılabilmesi için ürününüzün aşağıdaki şartları sağlıyor olması gerekmektedir:

*Ürünün kullanılmamış, etiketi çıkarılmamış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması, 

*Ürünün teslim alındığı tarihten itibaren 14 günüaşmamış olması,

*Fiş veya fatura ibrazı yapılabiliyor olması.

Mağazada ürünlerin iade süreci nasıl ilerlemektedir?

İade talebi oluşturduğunuz ürünlerin iade şartlarına uygunluğu mağaza tarafınca onaylandıktan sonra toplam tutar hesabınıza Koza puan olarak tanımlanır. İade tutarını para iadesi olarak talep ettiğiniz takdirde bankanızın iade koşulları ve süreleri çerçevesinde alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza 1-7 iş günü içinde, kampanya döneminde yapılan alışverişlerin iade ödemeleri 1-10 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Nakit ödeme ile yapılan alışverişlerde ise iade, banka hesap numaranızın tarafımıza iletildiği tarihten itibaren en geç 10 iş günü içerisinde hesabınıza yansıtılır.

Peki iade etmek istediğim ürünü başka birisine hediye gönderebilir miyim?

Çağrı merkezi, e-mail veya WhatsApp destek hattından yeni teslimat adresini iletmeniz yeterlidir.

Not: Yukarıda belirtilen koşullar sadece sanal mağazamızdan yapılan alışverişler için geçerlidir.