Gönderim ve İade – Silk and Cashmere

Saat 11.00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir

Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır

Bu koleksiyonlara göz atın.

Bye Buy May: Tüm indirimlere ek + %30'a varan indirim

Gönderi Süresi

Satın aldığınız ürünler mücbir sebepler dışında en geç ertesi gün kargoya verilir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo firması tarafından SMS ile Kargo Takip Numarası sistemde kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilir. Kargonuz adresinize/tarafınıza ulaştırılamadığı takdirde kargo yetkilisinin kayıtlı adresinize bıraktığı bir not ile kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinize dair bilgilendirilirsiniz. Ürünü üç gün içerisinde şubeden teslim almanız gerekir. Üç gün içerisinde ürünü kargo şubesinden teslim almadığınız takdirde paketinizin tarafımıza iadesi gerçekleşir.

Teslim Alma

Paketinizi teslim aldığınızda kargoda zarar görme ihtimaline karşın teslimat esnasında kargo yetkilisinin bilgisi dahilinde kontrol etmeniz gerekir. Ürününüzün kargoda zarar gördüğü bir durum var ise kargo yetkilisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz ve paketi tarafınıza teslim eden kargo yetkilisine iade etmeniz gerekir.

Teslimat Süresi

-MNG Kargo

12:00’a kadar verdiğiniz siparişleriniz (mücbir sebepler dışında) aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Bu noktada tarafınıza SMS gönderilecektir ve bulunduğunuz bölgeye göre 1-3 gün içerisinde siparişiniz size ulaştırılacaktır.

 -Banabikurye 

16:00’a kadar verdiğiniz siparişleriniz (mücbir sebepler dışında) aynı gün size ulaştırılmaktadır. Bulunduğunuz bölgeye göre ürünleriniz akşam 20:00’a kadar size teslim edilecektir. Saat 16:00 sonrası aynı gün teslimat ihtiyaçlarınız için 0 850 360 09 90’den Müşteri Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

-Bolt Kargo

14:00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz, sipariş tarihinin ertesi iş günü size ulaşacaktır. Teslimattan önce kurye tarafından bilgilendirme sağlanacaktır.

Ürün değişimi yapabilir miyim?

Siz yeter ki isteyin! Sanal mağazalardan alınan ürünlerin değişimi ister mağazalarımızda, ister iade adresimize gönderilerek yapılabilir. Not: Renk değişimlerinde aynı ürünün farklı renklerinde fiyat farklılıkları olabilir, bu durumda fiyat farkı tahsil edilecektir/hesabınıza hediye puan olarak tanımlanacaktır. Değişim mağazada yapılıyorsa, değişimin yapılacağı mağazadaki güncel fiyatlar baz alınarak işlem yapılacaktır. Mağazalarımız dahilinde yalnızca ürün değişimi yapılmakta ve ürün ücreti iadesi yapılmamaktadır.

Siparişimi iptal edebilir miyim?

Böyle bir şey bizim için dünyanın sonu olsa da, tabiki iptal edebilirsiniz. Siparişinizi iptal ettiğiniz takdirde ücretinizi ister anında silkandcashmere.com hesabınıza puan olarak, ister bankanızın iade koşulları çerçevesinde iade edilir.

İade gönderimi ücretsiz midir?

Bir iyi bir de kötü haberimiz var, MNG Kargo aracılığı ile iade adresimize göndereceğiniz tüm iadelerin gönderimi ücretsizdir! Diğer kargolar ile gönderilen iadelerin gönderim ücretleri silkandcashmere.com tarafından karşılanamamaktadır. 

Mağazada online siparişimin iadesini yapabilir miyim?

Tüm online siparişleriniz depomuzda hazırlanıp yine depomuzdan tarafınıza gönderilmektedir. Bu nedenle iade talep ettiğiniz ürünler yeniden depomuza ulaştığında iade işleminiz gerçekleşmektedir. Tüm bu prosedür çerçevesinde mağazalarımızda online siparişlerinizin iadesi gerçekleştirilmemektedir.

İnternetten alınan ürünün iadesini nasıl gerçekleştiririm?

Bunu sizin için elimizden geldiğince kolaylaştırdık. İadeler için sadece dört şart vardır:

1) Ürünün kullanılmamış, etiketi çıkarılmamış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması gereklidir.
2) Kapıda ödeme siparişlerinizde ücret iadesi için banka hesap numaranızı info@silkandcashmere.com adresine mail atabilir, çağrı merkezi yada WhatsApp destek hattından iletebilirsiniz.
3) İade süreniz ürün teslim tarihi itibariyle 14 iş gündür.
4) Sadece aşağıdaki adresimize iade kabul etmekteyiz, bu adres dışında adreslere/mağazalara gönderilen ürünler kabul edilmemektedir.

Alıcı Adı: Fabeks Dış. Tic. A.Ş.

Adres: Merkez Mah. Dumlupınar Cad. No:4 Kağıthane / İstanbul

Anlaşmalı Kargo Şirketi: MNG

Anlaşma Kodu: 197364340

Siparişiniz ile gönderilen iade formunun tamamını doldurduktan sonra MNG Kargo aracılığı ile aşağıdaki iade adresimize ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğu onaylandıktan sonra toplam tutar silkandcashmere.com hesabınıza zaman limiti olmayan bir hediye kuponu olarak tanımlanır. İade tutarını para iadesi olarak tercih ederseniz e-mail / WhatsApp ile bize talebinizi ilettikten sonra silkandcashmere.com hediye kuponunuzun iptali gerçekleştir ve sonrasında bankanızın iade koşulları çerçevesinde alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza iade edilir. Kapıda ödeme siparişlerinizde ise iade banka hesap numaranızı e-mail / WhatsApp ile bize ilettikten sonra her ayın 15'i veya 30'unda  iadeniz hangi tarihe daha yakınsa o tarihte gerçekleşir. Kapıda ödeme siparişlerinizin iadesi 10 iş günü içinde hesabınıza yansıyacaktır.

Mağazadan satın aldığım ürünleri iade edebilir miyim?

Mağazalarımızdan satın alınan ürünlerde yalnızda üç durumda iade işlemi yapılabilmektedir:

1) Ön sipariş ile satın alınan ürünlerin tedarik sürecinin 14 günü aşmış olması,

2) Tüketicinin talebi üzerine başka bir mağazadan transfer edilen ürünlerde tedarik sürecinin (aynı gün teslimatta aynı gün, kargo ile gönderimlerde 3 iş günü) aşılmış olması,

3) Sipariş etmiş olduğunuz ürün mağazaya ulaştığında üründe üretim veya tasarım kaynaklı bir kusur tespit edilmiş olması.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında 6502 sayılı yasa ve yürürlükteki mevzuat uyarınca tüketicinin mağazalardan görerek satın aldığı ürünlerden beklenen niteliklerin tamamına haiz (ayıpsız) ürünlerde ve kullanım hatası sonucu oluşan hasar, zarar, ayıplara haiz ürünlerde para iadesi yapılmamaktadır.

Ürün iadesini gerçekleştirmek için gerekli şartlar nelerdir?

Tüm bu durumlarda iade yapılabilmesi için ürününüzün aşağıdaki şartları sağlıyor olması gerekmektedir:

*Ürünün kullanılmamış, etiketi çıkarılmamış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması, 

*Ürünün teslim  alındığı tarihten itibaren 14 günü aşmamış olması,

*Fiş veya fatura ibrazı yapılabiliyor olması.

Ürünlerin iade süreci nasıl ilerlemektedir?

İade talebi oluşturduğunuz ürünlerin iade şartlarına uygunluğu mağaza tarafınca onaylandıktan sonra toplam tutar hesabınıza Capra puan olarak tanımlanır. İade tutarını para iadesi olarak talep ettiğiniz takdirde bankanızın iade koşulları ve süreleri çerçevesinde alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza 1-7 iş günü içinde, kampanya döneminde yapılan alışverişlerin iade ödemeleri 1-10 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Nakit ödeme ile yapılan alışverişlerde ise iade, banka hesap numaranızın tarafımıza iletildiği tarihten itibaren en geç 10 iş günü içerisinde hesabınıza yansıtılır.

Peki iade etmek istediğim ürünü başka birisine hediye gönderebilir miyim?

Ne kadar hoş bir jest, bunu tüm kalbimizle destekliyoruz! Yapmanız gereken tek şey çağrı merkezimizden, WhatsApp destek hattımızdan ya da e-mail ile yeni teslimat adresinizi iletmeniz.

Not: Yukarıda belirtilen koşullar sadece sanal mağazamızdan yapılan alışverişler için geçerlidir.