Binlerce yıl önce saklı kaldığı ipek kozasından mucizevi şekilde hayatımıza giren ipek, bugün asalet ve zarafetin simge dokularından biri olmuştur. Klasik ve romantik akımların tamamlayıcısı olarak her döneme derin izler bırakan bu narin doku Silk and Cashmere’in imza dokularından biri haline geldi.

Efsaneye göre saf ipek tarihte ilk olarak M.Ö 2700'de bir Çin İmparatoriçesi tarafından keşfedilmiştir. Doğu Çin'den Akdeniz'e uzanan, dünyanın en uzun ticaret yolu olarak bilinen "İpek Yolu'na" da ismini veren ipek, neredeyse 5000 yıldır dünyanın en değerli ipliklerinden biri olarak kullanıldı. İpek, Bombyx Mori isimli ipek böceğinin kozasından elde edilir; tek bir kozada yaklaşık 1000 metre uzunluğunda ipek ipliği bulunur.

Dünyanın en güçlü ipliklerinden olan ipeği özel ve değerli kılan canlı bir dokuya sahip olması. Doğal yapısında bulunan, tenle uyumlu 18 çeşit amino asitle bambaşka bir giysi deneyimi sunan ipek ayrıca teninizin nem dengesini korur. Hipoalerjenik yapısıyla gün boyu konforlu hissettiren, cilde dost bir benzersiz bir doku…

Dünyanın en değerli dokusuna hayat veren ipek kozası binlerce yıldır ipek üretiminde ve ipeğin kalitesinde belirleyici olmuştur. Mulberry Silk olarak bilinen ve dünyanın en kaliteli ipeği kabul edilen dut ipeği Silk and Cashmere‘in ikonikleşmiş tasarımlarına yıllardır hayat vermekte. Özel koşullarda yetiştirilmiş dut ağacı yaprağı yiyen ipek böceklerinin ürettiği bu eşsiz doku, tüm otoriteler tarafından dünyanın en iyi ipeği kabul edilir. Kurulduğumuz ilk günden itibaren en iyi dokuları bulmaya ve seçmeye özen gösteriyoruz. Silk and Cashmere ipeği ile zaman ötesi tasarımları birleştirdiğimiz koleksiyonumuz 1992’den beri aynı tutkuyla devam ediyor.

Gelecek nesillerin bu eşsiz dokuyu deneyimlemeye devam edebilmesi ve ekolojik dengenin korunması için tüm üretim süreçlerimizi sürdürülebilirlik politikalarımızla destekliyor, doğanın ve çevrenin korunmasına öncülük ediyoruz. Kusursuz tuşesi, göz alıcı parlaklığı ve yok hissi yaşatan dokusuyla saf Silk and Cashmere ipeği geleceğe miras dokularımızdan…

Bu büyülü dokuyu teniniz her deneyimlediğinde Çin İmparatoriçesinin heyecanını hissetmeniz dileğiyle…