Sevgililer Günü – Silk and Cashmere

11.00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir

Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır

Bu koleksiyonlara göz atın.

Tüm indirimli ürünlerde 2 ve üzeri ürüne ek %10 indirim

Sevgilinize veya hayat arkadaşınıza aşkınızı ifade edebileceğiniz en özel günlerden biri Sevgililer Günü’dür. Her yıl kutlanan bu özel günde, sevgilinizin sizin için ne kadar değerli olduğunu ona hediyeler alarak gösterebilirsiniz. Sevgiliniz için en anlamlı hediye seçeneklerine Silk and Cashmere farkıyla erişebilir ve hayatınızdaki kişiyi mutlu edebilirsiniz. Kazaklar, trikolar, pantolonlar veya eşarplar… Ayrıcalıklı dokulardan oluşan pek çok giyim ürünü Sevgililer Günü’ne özel fırsatlarla sizleri bekliyor. 

Sevgililer Günü Nedir?

Her yıl tüm dünyada kutlanan, sevgilinize onu sevdiğinizi gösterebileceğiniz anlamlı güne Sevgililer Günü denir. Bu günde sevgililer, birbirlerine hediye alarak ne kadar değerli olduklarını hissettirirler. Aşk, sevgi, bağlılık ve sadakat gibi kavramların öne çıktığı bu gün, evrensel olmasıyla da farklı bir yere sahiptir. 

Sevgililer Günü Ne Zaman Kutlanır?

Dünyanın pek çok ülkesinde her yıl Şubat ayının 14’ü Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. Kökleri Roma uygarlığına uzanan bu gün, Aziz Valentine isimli bir papazın adına ilan edilmiştir. Bir rivayete göre, Romalı askerlerin evlenmesinin yasak olduğu 1400’lü yıllarda Aziz Valentin, birçok genç çiftin nikahını kıymıştır. Bunu duyan İmparator 2. Claudius ise Aziz Valentin için ölüm cezası verir. M.S. 496 yılında Papa Gelasius, Aziz Valentin’in anısına 14 Şubat’ı Sevgililer Günü olarak ilan eder. O günden bu yana Şubat ayının 14’üncü günü Sevgililer Günü olarak birçok ülkede kutlanmaya devam eder.

Sevgililer Günü Hediyesi Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Sevgililer Günü’nde karşınızdaki kişiye sevginizi göstermek adına çeşitli hediyeler alırsınız. Peki, hediye seçerken nelere dikkat etmelisiniz?


  • Bu özel günde sevgilinize ne hediye aldığınız kadar hediyenizi nasıl sunduğunuz da önemlidir. Küçük bir hediyeyi anlamlı bir not eşliğinde vermek, şık bir sunum paketi hazırlamak hediyenin değerini artıracaktır.
  • Hediye seçiminde karşınızdaki kişinin isteklerini ve beğenilerini göz önüne aldığınızda ona ne kadar önem verdiğinizi de göstermiş olursunuz. Duygulara hitap eden ve sevgilinizi değerli hissettiren hediyeler, en doğru seçimlerdir.

Sevgililer Günü’nde Nasıl Hazırlık Yapılır?

Sevgililer Günü, sevgilinizi şımartmak için en ideal günlerden biri. Ona unutulmayacak bir gün yaşatmak için hediye sunumunu romantik bir şekilde yaparak sevgilinize ne kadar değerli olduğunu hissettirebilirsiniz. Kırmızı güller eşliğinde lezzetli bir yemek, eğlenceli bir konser veya macera dolu bir gezi planı yapıp güzel bir gün geçirdikten sonra hediyenizi sevgilinize sunabilirsiniz.

Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Sevgilinizi veya eşinizi mutlu etmek için uzun süre kullanabileceği kaliteli hediyeler seçmeye özen gösterin. Silk and Cashmere’in ipek, keten, kaşmir gibi nitelikli dokulardan oluşan giyim ürünleriyle karşınızdaki kişiye zamansız hediyeler sunabilirsiniz. Erkek sevgiliniz için şık pantolonlar, gömlekler, şapkalar, kravatlar veya kartlıklar seçebilir, günlük hayatta seçkin bir stile sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz. Kadın sevgiliniz için ise renkli trikolar, elbiseler, eşarplar, çantalar ve şapkalarla her anında stil sahibi görünmesini sağlayabilirsiniz.  

Sevgililer Günü İndirim Oranı Nedir?

Silk and Cashmere’in yumuşacık dokuları incelikli üretim teknikleriyle kullanıcılara sunuluyor. Her biri rahat kalıplardan oluşan kaliteli ürünler uzun yıllar gardıroplarda kendine yer buluyor. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Silk and Cashmere, ipeksi dokusu ile öne çıkan pek çok üründe özel fiyatlar ve ek İndirimlerle her yıl güncellenen kampanyalar kapsamında değişiklik gösteriyor. 


Siz de sevgilinize anlamlı ve seçkin bir hediye verme arzusundaysanız Silk and Cashmere’in benzersiz kumaşlarından oluşan ürünlerini hemen inceleyebilir, sevgilinize zarif bir armağan sunarak ona aşkınızı ifade edebilirsiniz.