Toplum Gönüllüleri – Silk and Cashmere

11.00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir

Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır

Bu koleksiyonlara göz atın.

Tüm indirimli ürünlerde 2 ve üzeri ürüne ek %10 indirim

Sayın İlgili,

6 Şubat’ta gerçekleşen ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 10 ilimizi etkileyen deprem, 2023 yılına büyük bir afetle başlamamıza neden oldu. Yaşadığımız afetin; ülke olarak bütün yılı etkilemesini öngörüyoruz. Depremin gerçekleştiği andan itibaren TOG olarak gönüllülerimiz ve ofis çalışanlarımızla birlikte durmaksızın, afetten en çok etkilenen şehirlere destek olmak için çalışıyoruz.

TOG olarak bugüne kadar;

• Açtığımız gönüllü başvurusuna birkaç saat içerisinde “Ben de afetin izlerini silmek için gönüllüyüm” diyen 60 bine yakın kişi başvurdu. Başvuran kişileri arayarak ihtiyaç duyulan bölgelere göndermeye başladık.

• Yardım tırlarının yanaştığı Hatay'da, Kahramanmaraş’ta, Adıyaman'da, Gaziantep’te, Samsun’da ve İstanbul’da 2 binden fazla gönüllü tır indirme, tasnif, paketleme ve dağıtım çalışmalarına destek oldu.

• Kurucularından biri olduğumuz Afet Platformu’na üye diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Hatay Expo deposuna gönderilen ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için moto-kuryelerle bir dağıtım modeli geliştirdik.

• Bireysel ve kurumsal destekçilerimizin bağışlarıyla bölgedeki acil kodlu ihtiyaçları da karşılamaya başladık. Shell’den bölgeye giden araçlarımız için düzenli yakıt desteği almaya başladık.

• Hatay’a; 2 adet jeneratör, jeneratör yakıtı, 2 konteyner tuvalet, 1 konteyner banyo, 40 adet endüstriyel soba, 13 adet termal çadır, 50 kamp yatağı, 175 uyku tulumu, çok sayıda çorap, mont, powerbank sağlık ve hijyen malzemeleri, telsiz ve polar yelek gönderildi.

• Adıyaman’a; 27 adet termal çadır, 25 uyku tulumu, 1 konteyner tuvalet banyo, powerbank, mont, termal çorap ve hijyen/sağlık malzemesi gönderildi.

• Kahramanmaraş’a; 3 adet jeneratör ve jeneratör yakıtı gönderildi. • Gaziantep’e; çok sayıda mont gönderildi.

• 50 adet soba, 170 adet çadır ve sağlık/hijyen kitleri temin edildi. Bölgeye gönderilmek üzere hazırlanıyor.

• TOG Ofis’ten Hatay’a doğru yola çıkan bir araçla 10 gün boyunca Hatay Depo'dan merkeze malzeme taşınması sağlandı. Ayrıca malzeme dağıtımı için 2 kamyonet depoya tahsis edildi.

Depremzedelerin ihtiyaç tespitlerini yapmaya ve önümüzdeki aylarda da ihtiyaç malzemeleri konusunda desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bununla birlikte, bölgedeki çocuk ve gençlerin psikososyal desteklere daha yaygın şekilde kavuşabilmesi için de projelerimizi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bu süreçte, siz de kurumunuzla birlikte bölgedeki acil kodlu ihtiyaçların giderilmesi, çocuk veya gençlere yönelik çalışmalar konusunda destek olmak isterseniz sizlerle görüşmeyi ve birlikte yol almayı çok isteriz.