Uyku Göz Bandı Ne İşe Yarar? Faydaları – Silk and Cashmere

11.00’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.

Mobil uygulamaya özel %15 indirim: APP15

Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır

Bu koleksiyonlara göz atın.

Mid-Season Sale ile %20'ye varan indirim

Uyku Göz Bandı Ne İşe Yarar? Faydaları

Gün boyu yorulan gözleri rahatlatmak, hayat kalitesini önemli ölçüde artırmaya yardımcı oluyor. Göz sağlığını korumak için geliştirilen ürünlerden biri de uyku göz bandı. Gece saatlerinde odanın yeteri kadar karanlık olmadığı durumlarda uyku bandı modelleri imdadınıza yetişerek konforlu bir uyku süreci geçirmenize yardımcı oluyor. Farklı renk ve içeriklerde sunulan bantlar sayesinde geceleri rahat bir şekilde uykuya dalarak kendinizi gün boyu daha dinç hissedebilirsiniz. Peki, uyku bandı ne işe yarar ve faydaları nelerdir? İşte, göz bandı hakkında bilmeniz gerekenler…

Uyku Göz Bandı Nedir?

Farklı kumaş içeriklerine sahip olan ve gözleri kapatacak şekilde tasarlanan, arkası lastikli olan bant modelleri, uyku göz bandı olarak adlandırılıyor. Pek çok kişi için olmazsa olmaz olan göz bantları kadın, erkek ve çocuklar için tasarlanarak geniş bir kullanım imkanı sunuyor. Hava alan kumaşlardan üretilen modeller sayesinde gece boyunca cildiniz rahatsız olmuyor. Günlük hayatta uyku için kullanılan modeller, ayrıca pijama ve kostüm partilerinde de akseuar olarak tercih edilebiliyor.

Uyku Göz Bandı Ne İşe Yarar?

ipek göz bandı nedir

Uyku bantları geceleri daha sağlıklı ve deliksiz bir uyku deneyimi isteyenlerin imdadına yetişiyor. Gözleri tam olarak kapayan tasarımıyla öne çıkan modeller ışığı engelleyerek daha rahat biçimde uykuya dalmaya yardımcı oluyor. Böylece uyku rutini düzenli hale geliyor ve kişi gün içerisinde kendini daha enerjik hissediyor. Uyku bandı ürünleri sadece gece değil, gündüz saatlerinde uyumak isteyenler için de son derece avantajlı. Gündüz saatlerinde gün ışığının rahatsız edici etkisini önleyen bantlar sayesinde uykuya dalmak kolaylaşıyor. Bu sayede gece çalışanlar da gündüz saatlerinde konforlu bir uyku deneyimi yaşayabiliyor. Ayrıca seyahatlerde de rahat bir uyku uyumak isteyenler için göz uyku bandı olmazsa olmazlar arasında. 

Uyku Göz Bandı Zararlı Mıdır?

ipek göz bandı yararlı mıdır?

Bağışıklık sistemini düzenleyen ve hücrelerin yenilenmesini sağlayan melatonin hormonu karanlıkta salgılanıyor. Uyku bantlarının ışığı kesme özelliği sayesinde oluşan karanlık ortam melatonin salgılanmasına yardımcı oluyor. Düzenli olarak melatonin salgılayan kişilerde ise yaşlanma etkileri azalırken kanser riski de daha düşük seyrediyor. Ayrıca doğal kumaşlardan tasarlanan uyku bandı modelleri sayesinde cilt uyku süresince hava alabiliyor.


Uyku Göz Bandı Kullanmanın Faydaları

Uyku göz bandı faydaları oldukça fazla. Uyumadan önce göz kapaklarının üzerine takılan bantlar, ışıkla teması kestiği için vücudun uyku sürecine geçişini kolaylaştırıyor ve daha uzun süre uyku uyumaya yardımcı oluyor. Gece boyu deliksiz şekilde uyuyan kişiler ise gün içerisinde kendilerini stresten, yorgunluktan arınmış ve yenilenmiş hissediyor. Uyku ortamının tozlu ve temiz olmadığı durumlarda göz bantları gözlerin bu durumdan etkilenmesini önleyerek enfeksiyon gibi problemleri engellemeye yardımcı olaiblir. Bunun yanında uyku bantları gün içinde çok fazla bilgisayar, telefon ve tozlu ortama maruz kalan gözlerin korunması ve gece boyunca dinlenmesi için de ideal bir aksesuar görevi görüyor. 


Silk and Cashmere İpek Uyku Göz Bandı Modelleri

Silk and Cashmere tarafından özenli tekniklerle üretilen ipek göz bandı modelleri, ipeğin saf dokusunu gece boyunca hissetmenize ve ayrıcalıklı bir deneyim yaşamanıza yardımcı oluyor. Pembe, beyaz, bej, siyah ve gri gibi renklerde üretilen modeller %100 ipek içeriği ile derin bir uyku sürecine destek olarak cildinizi tazelemenize yardım ediyor. İpeğin saf dokusunda yer alan aminoasitler gece boyunca cildinizi besliyor; iz, leke ve akne gibi sorunlar yaratmıyor. Ayrıcalıklı dokusu ile öne çıkan ipek uyku bandı modellerini, saf ipek yorgan ve yastık kılıfları ile bir arada kullanarak benzersiz bir deneyim elde edebilirsiniz.


Siz de Silk and Cashmere tarafından üretilen ipek göz bandı modellerini inceleyerek favorilerinizi belirleyebilir, ipeğin eşsiz dokusunu gece boyunca teninizde hissedebilirsiniz.

Önceki gönderi
Sonraki gönderi